تبلیغات
دعای فرج طرید - مکارم اخلاق حضرت زهرا(سلام الله علیها)

مرتبه
تاریخ : شنبه 4 مرداد 1393

بسمی تعالی

مکارم اخلاق حضرت زهرا(سلام الله علیها)به چند دسته تقسیم می شود:

1-اخلاص:حضرت زهرا به خاطر این که دختر پیامبر بودند به این درجه نرسیدند بلکه به خاطر اخلاص،پارسایی،بندگی کردن در درگاه حق به این مقام نائل شدند.به همین خاطر خداوند مقام(ام الائمه)را به او ارزانی داشتند.


2-عبادت:روایات های زیادی درباره ی عبادت حضرت زهرا(سلام الله علیها)وجود دارد که یکی از آن به طور خلاصه به صورت زیر است:حسین بن علی(علیه السلام)فرمودند:مادرم را در شب جمعه دیدم که در محراب عبادتش ایستاده و رکوع و سجده می کرد تا وقتی که فجر صادق رسید.مومنات و مومنین را دعا می کرد.

3-تسبیح زهرا(سلام الله علیها)و سبب تشریع آن:پیامبر،به دلیل فشار زیاد کارهای منزل،اذکاری را به حضرت زهرا تعلیم دادند که حضرت در موقع خواب و پس از هر نماز آن را می فرمودند که به تسبیح فاطمه سلام علیها مشهور گردیده است.

4-نماز حضرت زهرا(سلام الله علیها):حضرت زهرا دو رکعت نماز می خواندند که در رکعت اول سوره ی حمد را با صد مرتبه سوره قدر و در رکعت دوم سوره ی حمد با صد مرتبه سوره اخلاص تلاوت می کردند.

5-سایر ادعیه،تسبیحات و تعقیبات حضرت زهرا:دعا رفع مریضی-دعای ادای قرض-بر طرف شدن تب-دعا برای مهمات-دعا برای حوائج-دعا برای خالصی از حبس و تنگ دستی-دعای حریق-تعقیبات نماز صبح،ظهر،عصر،مغرب و عشاء

6-ایثار و فداکاری

7-راستگویی:عایشه گفت:کسی را راستگوتر از فاطمه،جز پدرش ندیدم

8-حجاب و عفاف

9-عصمت و دوری از گناه و اشتباه

  برچسب ها: اخلاق، مکارم اخلاق، مکارم، حضرت زهرا(س)، مکارم اخلاق حضرت زهرا،
ارسال توسط طرید 313
آرشیو مطالب
لینک ها

مقتدر مظلوم

نوای آنلاین